KPT banner

Velkommen til generalforsamling i Kultur på Tværs og Venligboerne Onsdag den 29. marts kl.: 19.00 på Skive Bibliotek


Generalforsamlingen er åben for alle og forslag til generalforsamlingen bedes sendt til Stig Seidenfaden på mail: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. eller sms på tlf. 6167 8120 senest den 26. marts.
Før generalforsamlingen håber vi, at du vil deltage i fællesspisning kl.: 18.00 på biblioteket. Her byder Kultur på Tvær på en sandwich og noget at drikke. Vil du deltage i spisning skal du tilmelde dig til Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. eller sms på tlf. 61678120 senest den 26. marts.
Dagsorden ifølge vedtægter:
1 Valg af dirigent og referent 2 Koordinationsgruppens beretning 3. Fastsættelse af kontingent 4. Fremlæggelse af regnskab for 2016 5 Vedtagelse af budget for 2017 6 Indkomne forslag til vedtægtsændringer 7 Valg af medlemmer - Se nedenfor 8 Valg af revisor og revisorsuppleant 9 Diskussion af foreningens arbejde 10 Evt. – herunder forslag til kommende aktiviteter


4 fra bestyrelsen er på valg. Det drejer sig om Stig, Jette, David og Faris


Betal kontingent á 75 kr. - flygtninge koster det 40 kr. at blive medlem af Kultur på Tværs.
Betaling kan ske på generalforsamlingen – eller allerede nu – husk at skrive navn, adresse og mail ifm. indbetalingen. Du kan også betale via mobil Pay på tlf. 2742 8001 eller i vores Kultur- og SamtaleCafe på Skive Bibliotek hver onsdag klokken 16.00 – 18.00 KPT’s KONTONUMMER: Spar Nord 8500 0000487236

Kontakt evt. vores kasserer Jette May Nielsen Mail: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. Telefon: 2742 8001

Er du medlem af Kultur på Tværs så støtter du foreningens frivillige integrationsarbejde.

På bestyrelsens vegne Stig Seidenfaden Formand i Kultur på Tværs

Today 1 Yesterday 2 Week 4 Month 4 All 309

Currently are one guest and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions